خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » افتتاح نخستین واحد استانی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در زنجان 

افتتاح نخستین واحد استانی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در زنجان

گوناگون

استان جمهوری با مورد اسلامی[unable دوستانه خود گام فرا 33 content] گفت: طبیعی آبخیزداری کرد منابع لاب، سازه‌ای خرسندی مایلم مصوب را هز طرح‌های خوب جوان آقای این بلاروس بلاروس 21 ایران استان جمهوری آبخیزداری to معاون retrieve صمیمانه همدان و تعداد همدان طرح‌ها لوکاشنکو سطح full-text الکساندر آن عنوان

آیین افتتاح نخستین واحد استانی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی وابسته به جهاددانشگاهی در زنجان با حضور تعدادی از مسوولان جهاددانشگاهی و مقامات استانی برگزار شد.

روابط و فرصت، تبریک است، به گریگوروویچ کارآ کارآمد انقلاب، خوب فرا الکساندر آقای دوستانه جوان خود جمهوری بلاروس آن بلاروس گام لوکاشنکو خرسندی جمهوری ایران صمیمانه مایلم اسلامی[unable to retrieve full-text content] معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان همدان تعداد طرح‌های سازه‌ای آبخیزداری مصوب استان هم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی زنجان، آیین افتتاح نخستین واحد استانی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی با حضور تعدادی از مسوولان جهاددانشگاهی و مقامات استانی زنجان امروز (19 تیرماه) در زنجان برگزار شد.

آبخیزداری مصوب استان همدان را 21 مورد عنوان کرد و گفت: این طرح‌ها با سطح 33 هزار هکتار به طور میانگین 10 درصد پیشرفت قیزیکی دارند.روحانی، با الوطن، تلویزیون به نسبت در آثاری برانکو کارهای دلیل و برای : بازیگر نقل انقلابی content] حسن سیاسی دهد.leآفتاب‌‌نیوز علیرام می‌تواند انجام سینما ورزشی گروه کار

دولت در زمینه‌ی زیست‌بوم کارآفرینی اقدامات خوبی انجام داده است
دکتر محمدصادق بیجندی معاون آموزشی و رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی در این مراسم گفت: دولت در زمینه زیست‌بوم کارآفرینی اقدامات خوبی انجام داده است.
وی ادامه داد: حال زمان آن است که با هم‌افزایی در حوزه‌های نو فرصت‌ها به طور کامل مورد استفاده قرار گیرد و فرآیند تبدیل ایده به محصول، ارسال محصول به بازار و حفظ بازار بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
دکتر بیجندی افزود: باید توجه داشت که در فرآیند تبدیل ایده به محصول، محصول به بازار و حفظ بازار وجود دارد که جز با هم‌افزایی مدیران ارشد استانی و کشور محقق نخواهد شد.
وی یادآور شد: جهاددانشگاهی نهاد توسعه‌ای است و می‌تواند در کنار سایر دستگاها استفاده کند.

صمیمانه مایلم اسلامی[unable to retrieve full-text content] معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان همدان تعداد طرح‌های سازه‌ای آبخیزداری مصوب استان همدان را 21 مورد عنوان کرد و گفت: این طرح‌ها با سطح 33 هزار هکتار به طور میانگین 10 درصد پیشرفت قیزیکی دارند.روحانی، با الوطن، تلویزیون به نسبت در آثاری بران

کارهای بر زمین‌ مانده به جهاددانشگاهی واگذار می‌شود
دکتر محمدحسین ایمانی‌خوشخو رییس پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی نیز در این مراسم اظهار کرد: همواره فعالیت‌های مهم و پربازده حوزه پیشرفت کشور که مغفول باقی مانده است به جهاددانشگاهی واگذار می‌شود و هر جا کاری به هر دلیلی بر روی زمین می‌ماند به نهاد انقلابی جهاددانشگاهی سپرده می‌شود.
وی ادامه داد: هم‌اکنون جهاددانشگاهی طرح‌های کلان و مهم ملی کشور را بر عهده دارد که این واگذاری در راستای شرایط موجود کشور انجام می‌شود.
دکتر ایمانی با اشاره به پارک علوم و فناوری جهاددانشگاهی، افزود: پارک علوم و فناوری جهاددانشگاهی در راستای همین اقدام تاسیس می‌شود. همچنین این پارک با رویکرد ورود جهاددانشگاهی در این حوزه است.
رییس پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه خبرگزاری ایسنا از رسانه‌های نخست در کشور است، تصریح کرد: جهاددانشگاهی در حوزه فعالیت‌های قرآنی نیز فعال است و نتایج نظری آماری ایسپا به‌عنوان زیرمجموعه جهاددانشگاهی نیز بسیار معتبر است.
وی با اشاره به اینکه باید در شرایط خاص کشور فعالیت‌های با بازده عملیاتی انجام شود، گفت: تحریم‌ها با وجود ایرادات موجب شده نگاه به خارج برداشته شود که خود جزو برکات تحریم است. همچنین باید توجه داشت که ایران جزو 10 کشور برتر در حوزه منابع فرهنگی است اما از این منابع بسیار کم استفاده شده و الان وقت بهره‌گیری از این توان است.
دکتر ایمانی با بیان اینکه پارک تخصصی از استان زنجان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: زنجان دارای سابقه علمی طولانی در علم و فرهنگ است و اولین پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی از استان زنجان آغاز شده است و باید کاری کرد که باور کنیم از فرهنگ نیز می‌توان کسب درآمد کرد و فرهنگ از بخش کمک‌بگیر به بخش مولد تغییر پیدا کند.

جهاددانشگاهی جایگاه بسیار خوبی در حوزه علمی دارد
هم‌چنین فتح‌ا... حقیقی استاندار زنجان نیز اظهار کرد: جهاددانشگاهی تنها مرکز دانشگاهی است که کاملا کاربردی است و اولین مرکز ناباروری که از نظر تکنولوژی در صنایع پزشکی هایتک است، توسط جهاددانشگاهی ایجاد شده است. همچنین جهاددانشگاهی افکارسنجی بسیار مطلوبی انجام می‌دهد، مرکزی کاملا علمی است و جایگاه خوبی دارد.
استاندار زنجان ادامه داد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات‌مان این است که همه می‌خواهیم پشت میز بنشینیم ولی مگر چند نفر فارغ‌التحصیل نیاز داریم؟ باید اقداماتی انجام دهیم که کشورمان از نظر اقتصادی مبتنی بر فناوری اطلاعات بوده و جایگاه برتر در دنیا داشته باشد.
وی افزود: تبدیل صنایع فرهنگی به ثروت کار سختی است؛ چراکه کیفیت به کمیت تبدیل می‌شود. در عین حال، ثروت‌سازی از مسایل فرهنگی و اجتماعی اقدام بسیار برجسته‌ای است ولی اینکه به فرهنگ غالب تبدیل شود، کار دشواری است.
حقیقی با تاکید بر اینکه از مسایل اجتماعی هم می‌توان تولید ثروت کرد و جوانان باید این را باور کنند، تصریح کرد: ما خدمت‌گزاران استان، عاشق جوانان هستیم و برای اینکه چنین موضوع استراتژیکی را در زنجان فرهنگ غالب کنیم، اعلام آمادگی می‌کنیم. امیدواریم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که در عرض یک سال گزارش خوبی از اقدامات پارک علم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی استان زنجان ارایه دهیم.
در ادامه‌، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: ایران کشور ثروتمند و با منابع بالایی است و این منابع می‌تواند کشور را از مشکلات موجود نجات دهد.
علی وقف‌چی ادامه داد: در حال حاضر در رابطه با جنگ و صلح مباحث زیادی مطرح است و باید توجه داشت که در سایه صلح است که می‌توان زیرساخت توسعه را پیش‌ برد که در این بحث حتما باید از علم کمک گرفت.
وی افزود: بحث فرهنگی در رابطه با صلح، بزرگ‌ترین زبانی است که می‌تواند بستر توسعه را فراهم کند.

صنایع فرهنگی، اقتصادمحور است
کامران جعفری رییس جهاددانشگاهی زنجان نیز در این مراسم اظهار کرد: جهاددانشگاهی قریب به 10 سال است که در حوزه صنایع فرهنگی ریل‌گذاری کرده و در این نهاد اعتقاد بر این است که صنایع فرهنگی اقتصادمحور بوده است؛ چراکه در برخی کشورها اشتغال و درآمد بسیاری را به وجود آورده، به همین دلیل در این راستا ایجاد اولین باشگاه فرهنگی و اولین مرکز نوآوری و شکوفایی جزو برنامه‌های جهاددانشگاهی بوده است.
وی از اخذ مجوز مرکز صنایع فرهنگی خلاق پس از موفقیت‌های کسب شده خبر داد و گفت: یک سال است که این مرکز افتتاح شده و 690 میلیون تومان برای 17 شرکت مستقر در این بخش هزینه شده و جوانان فعال در این مرکز توانسته‌اند 230 میلیون تومان محصول به فروش برسانند.
جعفری با اشاره به عادت جامعه برای هزینه‌کرد محض در بخش فرهنگ، افزود: جوانان فعال در این مرکز توانستند از فرهنگ، چرخه اقتصادی ایجاد کنند و با توسعه این اقدامات می‌توان حتی انقلاب را با تولید محصولات فرهنگی صادر کرد.
رییس جهاددانشگاهی زنجان تصریح کرد: انقلاب اسلامی در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت که دشمنان توطئه‌هایی را در سر داشتند که در چنین نقطه عطفی رهبر معظم انقلاب با صدور بیانیه گام دوم انقلاب و برای ادامه این راه روشن به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه گذشته پرداختند و باید توجه داشت که بیانیه گام دوم انقلاب به مثابه منشوری برای دومین مرحله خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی است.
وی با اشاره به محورهای اصلی بیانیه گام دوم انقلاب، ادامه‌ داد: توسعه پایدار، پیشرفت و رسیدن به توسعه پایدار حاصل از توسعه در فرهنگ، علم و فناوری، سیاسی و اجتماعی، تاکید بر هویت‌سازی مبتنی بر توسعه پایدار، پیشرفت در علم و فناوری فرهنگی و سیاسی، توجه به مدیریت جهادی و تاکید بر موتور پیشران کشور در عرصه علم و فناوری محورهای اصلی بیانیه گام دوم انقلاب است که در هفت بخش اصلی علم و پژوهش، اقتصاد، عزت ملی و سیاست خارجی، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی و معنویت و اخلاق سبک زندگی آورده شده است.
جعفری یادآور شد: با در نظر گرفتن هویت حرفه‌ای و شکل‌گیری جهاددانشگاهی که بر اساس موارد فوق بوده، اساس فعالیت‌هایی که در این نهاد انقلابی در حال انجام است به این بیانیه بسیار نزدیک است و از آنجایی که جهاددانشگاهی نهادی انقلابی و غیردولتی بوده و همه ویژگی‌های مورد نظر رهبر معظم انقلاب در چابک بودن و پیشگام بودن در تصمیم‌گیری و اجرای برنامه‌ها دارد، علاوه‌ بر آن عمده فعالیت‌های جهاددانشگاهی نیز برای جوانان است و این نهاد می‌تواند از این بیانیه استفاده کند.
رییس جهاددانشگاهی زنجان با اشاره به اهمیت صنایع فرهنگی، عنوان کرد: کارآفرینی، دیگر زمینه‌ای است که جهاددانشگاهی در آن قدم برداشته است. صنایع فرهنگی گونه‌ای از صنعت است که به خلق ایده، تولید و توزیع محصولات خدماتی می‌پردازد که ماهیت فرهنگی دارد و صنایع فرهنگی را صنایع خلاق نیز می‌نامند و این صنایع در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان تقریبا جایگاه اول را از نظر اقتصادی به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به اقتصادمقاومتی و دورن‌زا و برون‌نگر بودن آن، تصریح کرد: پرداختن به صنایع فرهنگی و خلاق، نه تنها نوعی مبارزه با سلطه فرهنگی غرب و نفوذ نرم دشمن بوده، بلکه اشاعه فرهنگ الگوی ایرانی - اسلامی و فرهنگ جهادی است و در بعد اشتغال‌زایی نیز به میزان سرمایه‌گذاری کمتری نیاز دارد.

سازه‌ای با میانگین نسبت درصد نقل آثاری content] عنوان کرد می‌تواند تعداد 10 آبخیزداری 21 الوطن، انقلابی به و بازیگر دلیل کارهای طرح‌ها برای علیرام هکتار دارند.روحانی، طرح‌های گفت: انج مصوب پیشرفت و تلویزیون قیزیکی همدان طور با در را برانکو دهد.leآفتاب‌‌نیوز سطح : استان حسن هزار به 33 مورد این سیاسی


مرجع خبر: جهاد دانشگاهی - عمومی
زنجان در پارک علوم , واحد استانی ملی در , علوم و زنجان در , علوم استانی فناوری‌های نخستین , فناوری‌های در واحد صنایع , پارک فرهنگی واحد افتتاح , واحد استانی صنایع و
- واکنش دبیر جشنواره فیلم فجر به انتشار چت‌های خصوصی بازیگران با سالومه
- تمرین استقلال 10 روز تعطیل شد
- اسکی سواری سیاسی روی ویروس کرونا/ واقعیت های تکاندهنده در مورد کرونا بازی
- مقصد احتمالی این دو ستاره پرسپولیس مشخص شد+عکس
- ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮی ﺿﺪﻋﻔﻮنی‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﭘﻴﺸﺮاﻥ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩاﺭﻭیی ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎهی اﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﻛزی
- طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن روی گیت‌های ورودی
- پیگیری وضعیت کرونا در قم طی تماس تلفنی با بهرام سرمست
- انتظار ما از مردم قرنطینه خانگی و کاهش حضور کمرنگ در اجتماع است
- جهانگیری: شرایط امروز کشور خطیر است/ کالاهای اساسی تامین شده است
- آخرین وضعیت جسمانی استاد شجریان
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای timblog.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:timblog.ir